  • C1210C222F5GAC7800
C1210C222F5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C222F5GAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C222F5GAC7800
Package:
1210
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 1% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
C1210C222F5GAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm