  • C1210C130G8HACAUTO
C1210C130G8HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C130G8HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C130G8HACAUTO
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210C130G8HACAUTO
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm