  • C1210C124G5JACAUTO
C1210C124G5JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C124G5JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C124G5JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J 0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210C124G5JACAUTO
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm