  • C1210C106M8PAC7800
C1210C106M8PAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C106M8PAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C106M8PAC7800
Description:
SMD Comm X5R 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1790
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C106M8PAC7800
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    SMD Comm X5R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.9mm
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm
  • Thickness
    2.1082mm