  • C1206X121G4HACAUTO
C1206X121G4HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206X121G4HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206X121G4HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 120pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X121G4HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm