  • C1206X105K3REC7800
C1206X105K3REC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206X105K3REC7800
HK JDW NO:
417-C1206X105K3REC7800
Description:
ESD SMD Comm X7R 1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X105K3REC7800
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.047 1.20mm