  • C1206X103FMGEC7800
C1206X103FMGEC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206X103FMGEC7800
HK JDW NO:
417-C1206X103FMGEC7800
Description:
ESD SMD Comm C0G 10000pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X103FMGEC7800
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%