  • C1206X102G2GEC7210
C1206X102G2GEC7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206X102G2GEC7210
HK JDW NO:
417-C1206X102G2GEC7210
Description:
ESD SMD Comm C0G 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X102G2GEC7210
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm