  • C1206W333KBRACTU
C1206W333KBRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1206W333KBRACTU
HK JDW NO:
417-C1206W333KBRACTU
Description:
ArcShield SMD Comm X7R HV 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage, ArcShield™ Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2134
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206W333KBRACTU
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ArcShield SMD Comm X7R HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.3mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm
  • Thickness
    1.905mm