  • C1206N151J202T
C1206N151J202T
advertisement
Manufacturer No:
C1206N151J202T
Manufacturer:
Holy Stone
HK JDW NO:
3681-C1206N151J202T
Description:
HVC 0.00015μF Ceramic Capacitor -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 496
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206N151J202T
    Select All
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    HVC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.00015μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm