  • C1206C335J8NAC7800
C1206C335J8NAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C335J8NAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C335J8NAC7800
Package:
1206
Datasheet:
Description:
3.3μF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C335J8NAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X8L
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm