  • C1206C334J5RACTU
C1206C334J5RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1206C334J5RACTU
HK JDW NO:
417-C1206C334J5RACTU
Description:
330nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3294
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206C334J5RACTU
    Select All
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    880μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    990.6μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    1.6mm