  • C1206C273J1HAC7800
C1206C273J1HAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C273J1HAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C273J1HAC7800
Package:
1206
Datasheet:
Description:
27nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C273J1HAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X8R
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm