  • C1206C103F8JACAUTO
C1206C103F8JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206C103F8JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206C103F8JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J 10000pF 10V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C103F8JACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10000pF
  • Height
    880μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm