  • C1206C102KMREC7800
C1206C102KMREC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C102KMREC7800
HK JDW NO:
417-C1206C102KMREC7800
Description:
ESD SMD Comm X7R 1000pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 10053
Step5Bar-code shipping tag
C1206C102KMREC7800
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm