  • C1206C101G5GAC7025
C1206C101G5GAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C1206C101G5GAC7025
HK JDW NO:
417-C1206C101G5GAC7025
Package:
1206
Description:
100pF Ceramic Capacitor 2% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C101G5GAC7025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm