  • C1206C101G1GACTM
C1206C101G1GACTM
advertisement
Manufacturer No:
C1206C101G1GACTM
HK JDW NO:
417-C1206C101G1GACTM
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 2% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C101G1GACTM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm