  • C11AH5R1B-9ZN-X1T
C11AH5R1B-9ZN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C11AH5R1B-9ZN-X1T
HK JDW NO:
434-C11AH5R1B-9ZN-X1T
Datasheet:
C11AH5R1B-9ZN-X1T
Description:
AH 5.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF P90 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C11AH5R1B-9ZN-X1T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    5.1pF