  • C114G431J5G5CR
C114G431J5G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C114G431J5G5CR
HK JDW NO:
417-C114G431J5G5CR
Description:
C(SIZE)G 430pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C114G431J5G5CR
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    430pF
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm