  • C114G271G5G5CR
C114G271G5G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C114G271G5G5CR
HK JDW NO:
417-C114G271G5G5CR
Description:
C(SIZE)G 270pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C114G271G5G5CR
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270pF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm