  • C114C151K1R5CATR
C114C151K1R5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C114C151K1R5CATR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C114C151K1R5CATR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C114C151K1R5CATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Dielectric
    X7R
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm