  • C0805Y221K5RAC7800
C0805Y221K5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805Y221K5RAC7800
HK JDW NO:
417-C0805Y221K5RAC7800
Description:
SMD Comm X7R FF 220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.083Lx0.049W 2.10mmx1.25mm -55°C~125°C Floating Electrode, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4456
Step5Bar-code shipping tag
C0805Y221K5RAC7800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R FF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.049W 2.10mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Floating Electrode, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm