  • C0805X224K4RECAUTO
C0805X224K4RECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X224K4RECAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X224K4RECAUTO
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X224K4RECAUTO
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm