  • C0805X201F3HACAUTO
C0805X201F3HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X201F3HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X201F3HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X201F3HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    200pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm