  • C0805X183M4HACAUTO
C0805X183M4HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X183M4HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X183M4HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.018μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X183M4HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm