  • C0805X152K5RAC7800
C0805X152K5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805X152K5RAC7800
HK JDW NO:
417-C0805X152K5RAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 6652
Step5Bar-code shipping tag
C0805X152K5RAC7800
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    780μm
  • Length
    2.1mm