  • C0805X152GAGECAUTO
C0805X152GAGECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X152GAGECAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X152GAGECAUTO
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto C0G 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X152GAGECAUTO
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm