  • C0805V223KCRAC7800
C0805V223KCRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805V223KCRAC7800
HK JDW NO:
417-C0805V223KCRAC7800
Description:
ArcShield SMD Comm X7R HV 0.022μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Voltage, ArcShield™ Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 12673
Step5Bar-code shipping tag
C0805V223KCRAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ArcShield SMD Comm X7R HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, ArcShield™
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm