  • C0805C683J1REC7210
C0805C683J1REC7210
advertisement
Manufacturer No:
C0805C683J1REC7210
HK JDW NO:
417-C0805C683J1REC7210
Description:
ESD SMD Comm X7R 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1955
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C683J1REC7210
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm