  • C0805C512G4JACAUTO
C0805C512G4JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805C512G4JACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805C512G4JACAUTO
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto U2J 5100pF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C512G4JACAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    5100pF
  • Height
    880μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm