  • C0805C474K8NAC7800
C0805C474K8NAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C474K8NAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C474K8NAC7800
Package:
0805
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C474K8NAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X8L
  • Height
    1mm
  • Length
    2mm