  • C0805C390K1GAC7800
C0805C390K1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C390K1GAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C390K1GAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
39pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2635
Step5Bar-code shipping tag
C0805C390K1GAC7800
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C