  • C0805C270J1GAC-7210
C0805C270J1GAC-7210
advertisement
Manufacturer No:
C0805C270J1GAC-7210
HK JDW NO:
417-C0805C270J1GAC-7210
Package:
0805
Datasheet:
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C270J1GAC-7210
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    880μm
  • Length
    2mm