  • C0805C223JMREC7800
C0805C223JMREC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C223JMREC7800
HK JDW NO:
417-C0805C223JMREC7800
Description:
ESD SMD Comm X7R 0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C223JMREC7800
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm