  • C0805C223J5HACTU
C0805C223J5HACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C223J5HACTU
HK JDW NO:
417-C0805C223J5HACTU
Description:
SMD Comm X8R HT150C 0.022μF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1785
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C223J5HACTU
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    PCB, Surface Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    880μm
  • Thickness (Max)
    0.047 1.20mm
  • Thickness
    1.1938mm