  • C0805C223F8JAC7800
C0805C223F8JAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C223F8JAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C223F8JAC7800
Description:
SMD Comm U2J 0.022μF 10V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C223F8JAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm U2J
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm