  • C0805C222MAREC
C0805C222MAREC
advertisement
Manufacturer No:
C0805C222MAREC
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0805C222MAREC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm X7R 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C222MAREC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm