  • C0805C220KDGACTU
C0805C220KDGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C220KDGACTU
HK JDW NO:
417-C0805C220KDGACTU
Description:
22pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2257
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C220KDGACTU
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.397mm