  • C0805C151F1GACTU
C0805C151F1GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C151F1GACTU
HK JDW NO:
417-C0805C151F1GACTU
Package:
Datasheet:
C0805C151F1GACTU
Description:
150pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5995
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C151F1GACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2013
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    750μm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2mm