  • C0805C150K5GAC7867
C0805C150K5GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0805C150K5GAC7867
HK JDW NO:
417-C0805C150K5GAC7867
Package:
0805
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 10% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 15780
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C150K5GAC7867
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.78mm
  • Length
    2mm