  • C0805C105K3PALTU
C0805C105K3PALTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C105K3PALTU
HK JDW NO:
417-C0805C105K3PALTU
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X5R SnPb 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C105K3PALTU
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    43 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X5R SnPb
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%