  • C0805C104J5RAC7025
C0805C104J5RAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C0805C104J5RAC7025
HK JDW NO:
417-C0805C104J5RAC7025
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5%
Quantity:
In Stock : 9843
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C104J5RAC7025
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    750μm
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2mm