  • C0805C102K1HAC7800
C0805C102K1HAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C102K1HAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C102K1HAC7800
Description:
SMD Comm X8R HT150C 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3200
Step5Bar-code shipping tag
C0805C102K1HAC7800
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm