  • C066G222F1G5CS
C066G222F1G5CS
advertisement
Manufacturer No:
C066G222F1G5CS
HK JDW NO:
417-C066G222F1G5CS
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C066G222F1G5CS
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm