  • C062K183K1X5CATR
C062K183K1X5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C062K183K1X5CATR
HK JDW NO:
417-C062K183K1X5CATR
Description:
18nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C062K183K1X5CATR
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm