  • C062G681G2G5CR
C062G681G2G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C062G681G2G5CR
HK JDW NO:
417-C062G681G2G5CR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
C(SIZE)G 680pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C062G681G2G5CR
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Depth
    2.29mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/36
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Length
    7.37mm