  • C0603X273K5RAC7867
C0603X273K5RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603X273K5RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603X273K5RAC7867
Description:
SMD Comm X7R Flex 0.027μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 14956
Step5Bar-code shipping tag
C0603X273K5RAC7867
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm