  • C0603X242K4JAC7867
C0603X242K4JAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603X242K4JAC7867
HK JDW NO:
417-C0603X242K4JAC7867
Description:
SMD Comm U2J Flex 2400pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X242K4JAC7867
    Select All
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2400pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm
  • Thickness
    863.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%