  • C0603X123J3GAC7867
C0603X123J3GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603X123J3GAC7867
HK JDW NO:
417-C0603X123J3GAC7867
Description:
SMD Comm C0G Flex 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X123J3GAC7867
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm