  • C0603T104K5RCL7867
C0603T104K5RCL7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603T104K5RCL7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603T104K5RCL7867
Package:
0603
Description:
C(SIZE)-COTS 100nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603T104K5RCL7867
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    C(SIZE)-COTS
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm